Обслуговуванная та ремонт автомобілів і двигунів

Галузь знань: 27 Транспорт

Спеціальність: 274 Автомобільний транспорт

Освітньо-професійна програма: Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів

Терміни навчання: 3 роки 10 місяців (на базі базової середньої освіти)
2 роки 10 місяців (на базі повної загальної середньої освіти)

Освітня кваліфікація: Фаховий молодший бакалавр з автомобільного транспорту

Відділення: Автомобільний транспорт

  Актуальність. Кому і навіщо?

  Відповідь на таке питання не є складною, та проситься сама собою, адже сьогодні автомобільний транспорт настільки міцно увійшов у повсякдення кожної людини, що зараз уже складно представити існування людства без цього «помічника» Поглянувши на кінохроніки минулих років, де люди з острахом та недовірою дивилися на перший транспортний засіб – гучного «металевого монстра», який обіцяв полегшити життя та працю людей, і пройде не мало часу коли вже навіть тварини спокійно співіснують з автомобілями у всьому світі.
  Автомобільний транспорт бере участь у всіх видах життєзабезпечення людини, транспортування вантажів, перевезення пасажирів, сьогодні майже кожна родина має власний автомобіль, тому важко уявити життя без цього надійного помічника людства, і якщо уявити, що прокинувшись завтра у всьому світі зникнуть автомобілі, то ситуація буде катастрофічна, навіть в масштабах маленького міста, це приведе до колапсу.
  Уявіть, що ви з ранку не змогли доїхати на роботу, чи в інше місто, в супермаркет не доставили ваші улюблені продукти, виробництво де ви працюєте зупинилося, через те, що на нього не завезли комплектуючі, взагалі яку не візьми сферу діяльності побачимо, що автомобільний транспорт є невід’ємною складовою цього процесу.

  Чому саме ти?

  Уявити, що зникне автомобільний транспорт, хоч і не складно, але ж ми розуміємо, що це лише фантастична уява, а от те, що автомобілі потрібно обслуговувати та ремонтувати, це факт, бо якщо цього не робити вчасно, це хоч і не приведе до транспортного колапсу, але ж може призупинити багато процесів, що вплинуть на велику кількість факторів, логістичних, економічних тощо.

  Що таке автомобільний транспорт.

  АВТОМОБІ́ЛЬНИЙ ТРА́НСПОРТ — галузь транспорту, яка забезпечує задоволення потреб населення та суспільного виробництва у перевезеннях пасажирів та вантажів автомобільними транспортними засобами.
  АВТОМОБІ́ЛЬНИЙ ТРА́НСПОРТ – одна з важливих галузей сучасного господарства, невід’ємна частина транспортної системи України.
  Значна роль автомобільного транспорту на ринку країни зумовлена його перевагами перед іншими видами транспорту: маневреністю; здатністю забезпечити доставку «від дверей до дверей» без додаткових перевантажень та пересадок; високою швидкістю доставки і забезпеченням збереженості вантажу; широкою сферою застосування за видами вантажів, системами сполучення і відстанями перевезень.
  Що це може означати, саме для ВАС, означати це може те, що оволодівши освітньою кваліфікацією фахового молодшого бакалавра з автомобільного транспорту, ви будете підтримувати працездатність автомобілів, і можливо саме завдяки вам не станеться транспортного колапсу.

  Автомобільний транспорт забезпечує:

  Перевезення пасажирів.

  Перевезення вантажу.

  Будь яке державне підприємство має свій автопарк:

  Харків обленерго

  УКРГАЗ видобування

  КП ХАКІВ ВОДОКАНАЛ

  Окрім того автомобілі беруть участь у спортивних змаганнях

  Висновок: Автомобілі є невід’ємною частиною людського життя, бо саме завдяки автомобілям, пересування з пункту А в пункт Б відбувається набагато швидше.

  ОПП Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів забезпечує

  Підготовку висококваліфікованих фахівців з обслуговування діагностики та ремонту автомобілів, та їх складових, перелік дисциплін, що входять до курсу навчання за даною програмою, дає змогу отримати базові знання та різносторонні знання в технічній сфері, які можуть бути використані не лише в обслуговуванні автомобілів, а й в інших сферах.

  Провідні дисципліни фахової підготовки:

 • Будова автомобілів
 • Електротехніка
 • Технологія конструкції матеріалів
 • Технічна механіка
 • Інженерна та комп’ютерна графіка
 • Автомобілі з альтернативними силовими установками
 • Теорія автомобілів і двигунів
 • Електрообладнання автомобілів
 • Технічна експлуатація автомобілів
 • Ремонт автомобілів
 • Діагностика автомобілів
 • Правила безпеки дорожнього руху
 • Економіка, організація та планування роботи підприємства
 • СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ ВИПУСКНИКА:

  По закінченню коледжу наші випускники можуть обслуговувати, діагностувати, ремонтувати автомобілі і сільськогосподарську техніку, діагностувати бортові комп’ютерні системи управління автомобілем та сільськогосподарською технікою, працюючи на держаних та приватних підприємствах, виконуючи професійні обов’язки.

  ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

  Фахівця автомеханіка чекає широкий спектр вибору місця роботи. Це і автомобільний сервіс, дилерські центри, автомобільні салони, промислові та сільськогосподарські підприємства, таксопарки, автобази, автобусні парки, підприємства автоперевезень тощо.
  У будь-якому випадку, професія автомеханіка забезпечить людину робочим місцем та гідною заробітком на все життя. Оплата праці спеціалістів відносно висока, вона перевищує середню зарплату в промисловості на 15-35%.
  Під час навчання студенти отримують теоретичні знання та практичні вміння, які забезпечують викладачі-методисти, викладачів вищої категорії та викладачі першої категорії. Детальна інформація про викладачів циклової комісії «Технічна експлуатація та ремонту автомобілів»

  http://khdak-xatt.edu.ua/pro-koledzh/ciklovi-komisiyi/texnichnoyi-ekspluataciyi-avtomobiliv/;

  http://khdak-xatt.edu.ua/pro-koledzh/ciklovi-komisiyi/remont-avtomobiliv/

  і «Автомобілів»

  http://khdak-xatt.edu.ua/pro-koledzh/ciklovi-komisiyi/avtomobili/

  Первинні посади:

 • Cпеціаліст з технічного обслуговування та ремонту автомобілів
 • Діагностика з комп’ютерного діагностування систем керування двигуном, трансмісії, ходової частини, органі керування автомобілем та додаткового електроустаткування.
 • Продавець консультант автомобілів та запасних частин.
 • Майстер дільниці.
 • Завідувач зони технічного обcлуговування та ремонту.
 • Технік з експлуатації автотранспортних засобів.
 • Технік з ремонту автотранcпортних засобів.
 • Менеджер сервісного обслуговування.
 • Майстер приймальник автомобілів.
 • Майстер з підбору запчастин.
 • ПРОДОВЖЕННЯ НАВЧАННЯ:

  Високий рівень підготовки випускників дозволяє продовжити навчання за скороченим терміном у вищих навчальних закладах третього та четвертого рівня акредитації: Харківському національному автомобіледорожному університеті, Національний технічний університет «Харківський політехнічний iнститут», Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Полтавський державний аграрний університет, Національний транспортний університет, Вінницькому національному технічному університеті, Хмельницькому національному університеті та ін.

  ПРАКТИЧНІ ВМІННЯ:

  Для якісної підготовки фахового молодшого бакалавра створені та оснащенні сучасним обладнанням кабінети і лабораторії, постійно оновлюється матеріально-технічна база відділення.
  Під час навчання студенти отримують ґрунтовні теоретичні знання та практичні вміння.
  Студенти автомобільного відділення отримують робітничі професії – слюсар автомеханік та водій автотранспортних засобів категорії «ВС».

  В процесі навчання студенти мають можливість здобути робітничі професії та пройти навчальні і виробничі практики в сучасних сервісних центрах та станціях технічного обслуговування державної та приватної форми власності. Таких як СТО «АТЛ», Харків-Авто, Соллі Плюс, Фрунзе-Авто, ТОВ «АРТСІТІ», СТО «Master Serviсе» сервісні центри Mazda, Skoda і т.д.

  Щорічно Харківський автотранспортний фаховий коледж разом з провідними СТО міста, а саме СТО «АТЛ» та Харків-Авто проводить обласний конкурс «Кращий механік»

  Студенти автомобільного відділення приймають активну участь у всеукраїнських конкурсах (SERVICE MASTER JUNIOR) і в обласних та міських олімпіадах та спортивних змаганнях.
  Студенти автомобільного відділення проходять виробничі практики та працевлаштовуються на сучасних станціях технічного обслуговування та сервісних центрах

  Якщо ви прагнете одержати фундаментальні знання з будови та принципу дії автомобілів і сільськогосподарської техніки, навчитись обслуговувати та ремонтувати автомобілі і СГ техніку при цьому вміти використовувати високотехнологічне обладнання та сучасне комп’ютерне забезпечення в сервісному обслуговуванні в автомобільній галузі, то це можна зробити у нас на автомобільному відділенні ХАФК.

  Ключові слова:#Обслуговування та ремонт автомобілів і СГ техніки #автомобільне відділення# автомобіліст #СТО