Суспільних дисциплін

Циклова комісія «Суспільних дисциплін» працює з перших днів існування навчального закладу. Метою навчання суспільствознавства є створення умов для розвитку особистості компетентного, активного, відповідального громадянина України, члена європейської і світової спільноти, що здатний сприймати та ефективно відповідати на сучасні індивідуальні та суспільні виклики і загрози. Завданням викладача суспільних дисциплін є сформування цілісної системи вмінь і навичок у студента, для подальшого формування активної громадської позиції у майбутнього фахівця автотранспортного профілю.

Циклова комісія «Суспільних дисциплін» Харківського державного автотранспортного коледжу складається з трьох напрямків суспільствознавства:

  • правові дисципліни;
  • суспільно політичні дисципліни;
  • історичні дисципліни.

Кожний з напрямів суспільствознавства поділяється на дисципліни відповідного напрямку, які викладають талановиті педагоги.

Зараз циклова комісія має такий склад:

Козьякова О.Л.

Козьякова Олена Леонідівна – голова циклової комісії, викладач всесвітньої історії, культурології, політології вищої категорії, магістр, працює в навчальному закладі з 2003 року.

Буланова І.В.

Буланова Інесса Василівна – викладач історії України, основ філософських знань вищої категорії, працює в навчальному закладі з 2001 року.

Гармай Н.В.

Гармай Наталія Василівна – викладач історії України, основ філософських знань вищої категорії, старший викладач. Протягом 10 років (2004-2014) займала посаду голова циклової комісії, на даний час – заступник директора з виховної роботи. Працює в навчальному закладі з 1995 року.

Данилова Ю.Є.

Данилова Юлія Євгенівна – викладач правових дисциплін першої категорії, магістр; працює в навчальному закладі з 2004 року.

Дзюбенко О.І.

Дзюбенко Ольга Іванівна – викладач всесвітньої історії, історії України вищої категорії, працює в навчальному закладі з 2002 року.

Житниковский В. В.

Житніковський Владлен Вікторович – викладач всесвітньої історії, історії України першої категорії, працює в навчальному закладі з 1999 року.

Лошакова Т.А.

Лошакова Тетяна Анатоліївна – викладач соціології вищої категорії, працює в навчальному закладі з 1996 року.

Макєєва Я.І.

Макєєва Яна Іванівна – викладач правових дисциплін вищої категорії, магістр. З 2015р. голова профспілки навчального закладу; працює в навчальному закладі з 2001 року.

Скрипаченко М. М.

Скрипаченко Микола Миколайович – викладач культурології, основ філософських знань, економічної теорії вищої категорії, магістр. У 2016 році очолив обласне методичне об’єднання «Культурології та зарубіжної культури». Працює в навчальному закладі з 1995 року.

Члени циклової комісії працюють на всіх курсах денної і заочної форми навчання усіх спеціальностей. У своєму розпорядженні циклова комісія має оснащені кабінети «Історії України», «Всесвітньої історії», «Правознавства», «Соціології», «Суспільствознавства» які мають дидактичний матеріал з усіх дисциплін, стенди, плакати, історичні карти, методичне забезпечення, зібрання кращих студентських робіт і рефератів.

Сучасні технічні засоби навчання та розвиток мережі Інтернет в приміщеннях коледжу, допомагають викладачам і студентам більш досконало сприймати і засвоювати навчальні матеріали. Викладачі комісії постійно удосконалюють навчально-методичні комплекси з усіх навчальних дисциплін. Для перевірки знань та підвищення рівня знань студентів розробляють тести, модульні контрольні, потемні завдання та завдання для самостійної роботи.

Застосовувати нові методи в навчанні допомагає досвід винесений із засідань обласних методичних об’єднань.
З метою обміну досвідом викладачі проводять також нестандартні заняття, виховні години в групах де вони є класними керівниками.

Колектив комісії постійно удосконалює навчально-виховний процес забезпечує розвиток широкого світогляду студентів, а також виховує у них любов і повагу до рідної історії збереження традицій українського народу, підвищує інтерес до історії рідного краю і свого навчального закладу. З цією метою проходять відкриті виховні години, тематичні бесіди. Під час яких студенти вчаться висловлювати свої думки ставлення до різних соціальних процесів. Традиційно проводиться виховні години: «День захисника України» «Харківщина в роки Другої світової війни», «Збройні Сили України», «День Соборності України», «День пам’яті жертвам голодомору 1932-1933рр», «Річниці Революції Гідності», «Дзвони Чорнобиля» «Свято великої Перемоги», «Історія української Вишиванки» та інші. Під час проведення бесід увага приділяється питанням права та свободи громадян України, символіки рідної держави, проблемам сучасного студентства в Україні, соціології молоді, економічним проблемам.

Приділяючи велику увагу національно-патріотичному вихованню, колектив комісії організовує екскурсії до історичного, художнього музею, а також по історичним містам Харківщини та України. Відбуваються зустрічі з ветеранами війни і праці в музеї «Історії коледжу».

В комісії з вдячністю згадують людей які свого часу теж були в її складі і зробили чимало добрих справ. Це ветерани: викладачі історії учасник Великої Вітчизняної війни та курської битви Г.Н.Сазонов, С.А.Дорфман, М.О.Маюров; ветеран праці відмінник освіти України Іванніков В.Г.

Г.К.Черкашина – ветеран праці відмінник освіти України; Л.О. Тацій – ветеран праці, відмінник освіти України, В.І.Шашкін – ветеран праці.