Організація і безпека дорожнього руху

ЦК «ОБДР» – сучасна та потужна комісія, яка здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців сфери транспортних технологій. Транспортна галузь – надзвичайно важлива царина, без якої сьогодні ми не можемо уявити сучасне життя, господарську діяльність та побут кожної людини.

Комісія «ОБДР» має багаті освітянські та культурні традиції, значний науковий потенціал, досвідчений викладацький колектив.
Велику увагу викладачі нашої ЦК приділяють модернізації навчального процесу, впровадженню нових педагогічних тенденцій та новітніх інформаційно-комунікаційних технологій.

Аудиторії мають сучасне обладнання, проведення занять забезпечено мультимедійною підтримкою. Щорічно у листопаді та березні комісія проводить олімпіади з ПБДР. Такі олімпіади мають на меті перевірити знання студентів з Правил дорожнього руху та підвищити рівень безпеки на дорозі.

Щорічно викладацький склад бере активну участь у різноманітних конференціях.

Фахову підготовку студентів здійснює 5 викладачів, а саме:

Ярута Антон Миколайович

Ярута Антон Миколайович – голова циклової комісії, кандидат технічних наук, викладач вищої категорії. Викладає дисципліни: «Організація дорожнього руху», «Правила та безпека дорожнього руху», «Технічні засоби організації дорожнього руху».

У 2006 році – закінчив Харківський національний автомобільно-дорожній університет за спеціальністю «Організація перевезень на автомобільному транспорті».

З 2006 по 2009 рік – працював на посаді зав. лабораторією на кафедрі «Організації дорожнього руху», факультету «Транспортних систем» Харківського національно автомобільно-дорожнього університету.

У 2008 році – отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Організація і регулювання дорожнього руху» та здобув кваліфікацію магістра -дослідника.

З 2010 року – викладач Харківського державного автотранспортного коледжу.

З 2010 по 2015 рік навчався в аспірантурі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

У 2013 році став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Винахідник 2012» у номінації «Розвиток транспортних систем».

В 2016 році в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті захистив дисертацію за спеціальністю «Транспортні системи» на тему «Удосконалення автоматизованої системи керування дорожнім рухом у містах» та отримав науковий ступінь кандидата технічних наук.

Абрамченко Віталій Васильович

Абрамченко Віталій Васильович – викладач вищої категорії, методист. Викладає дисципліну: «Правила та безпека дорожнього руху».

У 1979 році закінчив ХНАДУ за спеціальністю «Автомобілі та автомобільне господарство».

У 2005 році закінчив магістратуру УІПА за фахом «Педагогіка та методика професійного навчання». Нагороджений Грамотою Міністерства освіти, нагрудним знаком «Відмінник навчання України».

Браташ Микола Васильович

Браташ Микола Васильович – викладач вищої категорії.

Викладає дисципліни: «Правила та безпека дорожнього руху», «Автомобільні перевезення».

У 1974 році закінчив Харківський автотранспортний технікум ім. С. Орджонікідзе.

У 1983 році – закінчив заочне відділення Харківського автомобільно-дорожнього інституту.

З 1976 по 1985 рік працював на різних посадах в Харківському управлінні вантажного автотранспорту. Пройшов шлях від диспетчера до заступника начальника відділу комерційної роботи.

З 1985 по 1994 року працював заступником директора з організації перевезень в автотранспортному підприємстві №20662 (16362).

У 1987 році брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де протягом місяця очолював роботу зведеної автоколони Міністерства автотранспорту України на будівництві автодороги Чорнобиль – Славутич.

З 1994 по 2003 рік працював на різних посадах в приватних підприємствах.
У 2003 році протягом кількох місяців працював на державній службі на посаді інспектора з охорони праці Харківської державної інспекції з охорони праці на транспорті та у зв’язку Держгірпромнагляду України.

З 2003 року – викладач Харківського державного автотранспортного коледжу.

Є керівником:
– навчальних практик в підприємствах транспортної інфраструктури та підрозділах поліції;
– технологічної практики;
– переддипломної практики;
– дипломного проектування студентів.

Мірошниченко Сергій Володимирович

Мірошниченко Сергій Володимирович – викладач 2–ї категорії. Викладає дисципліни: «Правила та безпека дорожнього руху», «Технічна експертиза дорожньо-транспортних пригод».

У 1998 році закінчив Харківський автотранспортний технікум ім. С. Орджонікідзе.

У 2003 році закінчив Харківський національний автомобільно-дорожній університету.

Працював в Харківському науково-дослідницькому інституті судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України. Має досвід роботи в проведенні автотехнічних експертиз:
– досліджень обставин дорожньо-транспортних пригод,
– транспортно – трасологічних досліджень та технічного стану транспортних засобів.

З 2012 року – викладач Харківського державного автотранспортного коледжу.
Є керівником:
– навчальних практик в підприємствах транспортної інфраструктури;
– переддипломної практики;
– дипломного проектування.

Попова Наталія Миколаївна

Попова Наталія Миколаївна – викладач вищої категорії. Викладає дисципліни: «Транспортно-експлуатаційні властивості шляхів», «Експлуатаційні властивості транспортних споруд», «Охорона праці».
У 1977 році закінчила Харківський індустріально-педагогічний технікум. Після закінчення технікуму працювала в професійно – технічному училищі.

У 1984 році закінчила Харківський інженерно-будівельний інститут.

З 1995 року – викладач Харківського державного автотранспортного коледжу.

У 2005 році закінчила магістратуру Інженерно-педагогічної академії.

У 2007 році нагороджена знаком «Відмінник освіти».

Є керівником:
– – навчальних практик в підприємствах транспортної інфраструктури та підрозділах поліції;
– переддипломної практики;
– дипломного проектування.

Ходоровський Володимир Йосипович

Ходоровський Володимир Йосипович – викладач вищої категорії.

Викладає дисципліни: «Правила та безпека дорожнього руху», «Організація дорожнього руху».

У 1973 році закінчив Харківський державний автотранспортний коледж. Має дві вищі освіти: Харківського автомобільно-дорожнього інституту та Харківського інженерно – економічного інституту.

З 1987 року працює в Харківському державному автотранспортному коледжі, ветеран праці, класний керівник навчальної групи, керівник навчальних практик та дипломного проектування.

У 2005 році закінчив магістратуру УІПА (Української інженерно педагогічної Академії ). Більше 12 років працював на виробництві на різних посадах, в тому числі, Головою профспілки Автоколони № 2261, начальником автоколони АТП 16357. Вісім сезонів успішно очолював зведений автозагін з перевезення врожаю в районах Харківської області.

У 2014 році нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації з нагоди “Дня автомобіліста”.
Нагороджений грамотою Головного управління освіти і науки Харківської державної адміністрації.

Студенти нашої спеціальності набувають навички управління проектами у високотехнологічних галузях проектування та моделювання.

Глибокі теоретичні знання, участь у різноманітних наукових. Дослідженнях, можливість реалізовувати свої проекти – все це дозволяє випускникам нашої циклової комісії бути конкурентоспроможними й затребуваними на сучасному ринку праці і почувати впевненість у завтрашньому дні не тільки в Україні, а й за її межами.

Випускники ЦК «ОБДР» мають можливість працювати:
– інженером з безпеки руху;
– фахівецем з автотехнічної експертизи;
– начальником відділу організації безпеки дорожнього руху;
– ревізором з безпеки руху;
– диспетчером служби руху;
– оператором служби руху.