Мови та літератури

Ідеальні викладачі – це люди-мости, які пропонують своїм студентам перейти на інший берег. І щойно вони зважуються – мости руйнуються й викладачі надихають студентів будувати власні мости.
Нікос Казандзакіс (класик новогрецької літератури)

Викладання гуманітарних дисциплін у Коледжі провадиться від дня його заснування. Колектив циклової комісії «Мови та літератури» складається з висококваліфікованих педагогів, які мають надзвичайний творчий потенціал і лідерські якості. Викладачі постійно працюють над інтегруванням кращих зразків педагогічного досвіду в інноваційні форми та методи роботи з молоддю. Особливий акцент робиться на реалізації особистісно-зорієнтованої та партнерської моделей навчання. Сучасні тенденції, однак, не стають на заваді підтриманню ліпших традицій освітнього процесу, закладених за часів головування С. І. Шульженко, І. Г. Бєлєй, Т. М. Чепель, А. А. Леус, Н. С. Баженова, І. В. Таможської та А. Г. Біди. Із 2017 року циклову комісію очолює кандидат філологічних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач української мови та літератури Катерина Валеріївна Дюкар.

До педагогічного складу комісії сьогодні входять:

Кузнєцова Алла Олександрівна

Кузнєцова Алла Олександрівна – викладач української мови та української мови (за професійним спрямуванням), спеціаліст вищої категорії, голова циклової комісії. Педагогічний стаж – 34 роки. У 1996 р. закінчила Харківський державний університет. Нагороджена грамотами Харківського обласного управління освіти, Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

Вольська Юлія Павлівна

Вольська Юлія Павлівна – викладач англійської мови, англійської мови (за професійним спрямуванням) та зарубіжної літератури, спеціаліст ІІ категорії. Педагогічний стаж – 2 роки. Бере участь у підготовці студентів коледжу до участі в Project Prototype Show Case.

Мухоян Світлана Олександрівна

Мухоян Світлана Олександрівна – викладач української мови та української мови (за професійним спрямуванням), спеціаліст вищої категорії. Педагогічний стаж – 22 роки. Дипломантка Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена». Нагороджена грамотою відділу освіти Харківської обласної державної адміністрації.

Піскова Олена Володимирівна

Піскова Олена Володимирівна – викладач англійської мови та англійської мови (за професійним спрямуванням), спеціаліст І категорії. Педагогічний стаж – 25 років. Бере участь у підготовці студентів коледжу до участі в Project Prototype Show Case.

Скаковська Лариса Анатоліївна

Скаковська Лариса Анатоліївна – викладач української мови та літератури, української мови (за професійним спрямуванням), спеціаліст вищої категорії. Педагогічний стаж – 36 років. У 1984 р. закінчила Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка.

Таможська Ірина Володимирівна

Таможська Ірина Володимирівна – викладач української мови та літератури, української мови (за професійним спрямуванням), кандидат педагогічних наук, викладач-методист, викладач вищої категорії. Педагогічний стаж – 14 років. У 1999 р. закінчила Харківський державний університет (спеціальність «Українська мова та література»). У 2014 р. захистила дисертаційну роботу «Формування вмінь ділового спілкування майбутніх фахівців технічного профілю у процесі вивчення соціально-гуманітарних дисциплін». Захистила докторську дисертацією у 2020 р на тему: «Теоретичні і методичні засади підготовки науково-педагогічних кадрів в університетах України (друга половина ХIX – початок ХХ століття)». Дипломант обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена». Нагороджена грамотами Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та подяками Міністерства науки і освіти України й Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Хачатурян Каріне Рубіковна

Хачатурян Каріне Рубіковна – викладач української мови та літератури, української мови (за професійним спрямуванням), викладач вищої категорії, методист. У 2012 р. закінчила Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди за спеціальністю «Українська мова та література», отримавши диплом із відзнакою.
У 2021 році проходила стажування у: Wyzsze seminarium duchowne stowarzyszenia apostolstwa katolickiego за темою: «Академічна доброчесність»; II Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Разом із визначними лідерами сучасності: цінності, досвід, знання, компетентності і технології для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу».
Склала екзамен на визначення рівня володіння англійською мовою, її знання відповідають рівню В2.
У 2022 році захистила дисертацію з галузі знань «03 – Гуманітарні науки», за спеціальністю «035 – Філологія» та здобула науковий ступінь доктора філософії.
Має понад 15 друкованих статей у фахових виданнях України та 2 статті, що індексуються у Scopus та Web of Science та 1 монографію на тему: «Художній час і простір у романістиці Панаса Мирного». Постійно бере активну участь у роботі міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях.
З 2023 року експерт з питань акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти.

Чепель Тетяна Миколаївна

Чепель Тетяна Миколаївна – викладач англійської мови та англійської мови (за професійним спрямуванням), спеціаліст І категорії. Педагогічний стаж – 24 роки. У 1996 р. закінчила Харківський державний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди. Є автором підручника «Fundamentals of Mining Engineering» для студентів-іноземців. Відзначена почесними нагородами Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

Робота педагогічного складу циклової комісії «Мови та літератури» орієнтована на формування тих компетентностей, які сприятимуть успішній адаптації молоді до стрімко змінюваних умов глобалізованого світу й після завершення навчання. Крім безпосередньо навчальних цілей, зусилля викладачів спрямовані на виховання національно свідомих і соціально активних особистостей з високими духовними якостями та патріотичними почуттями.

Викладачі на власному прикладі демонструють майбутнім спеціалістам реалізацію ключової компетентності сьогодення – уміння навчатися впродовж життя: педагоги не лише проходять спеціалізовані курси підвищення кваліфікації, відвідують науково-методичні семінари, конференції та засідання обласних методичних об’єднань, а й беруть участь у вебінарах і он-лайн-тренінгах на спеціалізованих платформах на зразок Osvitoria, Etcetera, EdEra.

Циклова комісія має значний науковий потенціал: щорічно викладачі готують і друкують у спеціалізованих виданнях праці, присвячені актуальним проблемам лінгвістики, літературознавства, педагогіки. Оскільки з-поміж педагогів є діючі науковці (І. В. Таможська, К. Р. Хачатурян), солідна кількість робіт опубліковані в провідних наукових фахових виданнях, зокрема закордонних, та внесені до наукометричних баз Scopus, Web of Science, Ulrich’s Periodicals Directory, РІНЦ, Google Scholar.

Узагальненню та поширенню позитивного інноваційного досвіду сприяє створення різноманітних навчально-методичних розробок для опанування закріплених за цикловою комісією курсів.

Високий професіоналізм і авторитет викладачів циклової комісії визнаний як на рівні Коледжу, так і інших закладів вищої освіти України: І. В Таможська – Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т. Шевченка, Т. М. Чепель – Міжнародної олімпіади із англійської літератури.