Фізвиховання та ДПЮ

Історія циклової комісії веде свій відлік з перших днів роботи попередників нинішнього коледжу. Коли силами колективу тодішнього технікуму промислового транспорту в повоєнний час вдалось відновити будівлю в центрі міста й розпочати там навчальний процес, циклову комісію з питань військової підготовки та фізичної культури очолив І.І. Лифар. В 1955р. його змінив В.М. Рюшков. На початку 60-х рр. комісію очолював В.Т. Ткаль, а з 1992р. – І.І. Кальченко. З 1999р. по 2004-й на посаді голови перебувала О.В. Томах, з 2004р. по 2018р. головою ЦК був Павлішин В.В., а з 2018р. колектив очолює ТетянченкоІ.В.

В усі часи діяльність циклової комісії спрямовувалась на організовану, методично-обґрунтовану фізичну підготовку майбутніх автомобілістів. Сучасний випускник коледжу має бути не лише добре підготовленим фахівцем, а й фізично розвиненим, загартованим до можливих випробувань, пов’язаних з виконанням різноманітних завдань на автотранспорті.
Завдяки злагодженій роботі членів ЦК команди технікуму постійно відзначаються високими спортивними досягненнями. Збірні з легкої атлетики, волейболу та баскетболу, настільного тенісу, шахів та шашок неодноразово піднімались на почесні призові сходинки.

Нині в складі комісії працюють:

Шиян Олександр Юрійович

Шиян Олександр Юрійович – керівник фізичного виховання. Закінчив у 2012 році міжрегіональну школу фітнесу I-FIT (за напрямком – інструктор групових програм з пілатесу, аеробікі, силового інтенсиву), а в 2018 році Харківську державну академію фізичної культури (за напрямком фітнес та спортивні танці). В коледжі працює з 2018 року.

Тетянченко Ірина Володимирівна

Тетянченко Ірина Володимирівна – голова циклової комісії, викладач вищої категорії, майстер спорту з фехтування. Закінчила Харківську державну академію фізичної культури та аспірантуру при Державному університеті фізкультури. В коледжі з 1992 року.

Павлішин Валерій Валентинович

Павлішин Валерій Валентинович – випускник Харківської державної академії фізичної культури. Викладач вищої категорії. В коледжі працює з 1999 року, ветеран хокейної збірної м. Харкова. Кандидат у майстри спорту з хокею.

Кудря Сергій Григорович

Кудря Сергій Григорович – викладач вищої категорії. Закінчив Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди, в коледжі працює з 2004 року. Спеціалізація – спортивні ігри.

Васильонок Тамара Анатолівна

Васильонок Тамара Анатолівна – викладач вищої категорії, кандидат у майстри спорту з волейболу. Закінчила Харківську державну академію фізичної культури, член збірної Харківської області з волейболу, ветеран спорту, в коледжі з 2006р.

Зозуля Тетяна Миколаївна

Зозуля Тетяна Миколаївна – викладач вищої категорії. Закінчила Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди, за фахом «фізичне виховання», тренер з баскетболу. В коледжі з 2007 року.

Тугузбаєв Дмитро Умирбайович

Тугузбаєв Дмитро Умирбайович – викладач військової підготовки, майор запасу ЗС України. В коледжі працює з грудня 2005 року.

Гусак Борис Федорович – викладач військової підготовки, полковник запасу ЗС України. В коледжі працює з 2017 року.

Кальченко Іван Іванович – лаборант, викладач вищої категорії, суддя республіканської категорії з легкої атлетики, ветеран спорту. Працює в коледжі з 1962 року.

Поряд з традиційними формами навчання молоді викладачі використовують методичні здобутки більш досвідчених колег – В.В.Павлішина, І.В.Тетянченко, Т.А.Васильонок. Студенти одержали додаткову можливість для розвитку своїх здібностей та поліпшення фізпідготовки. Для них організовуються додаткові заняття з баскетболу (тренер Зозуля Т.М.), волейболу (Васильонок Т.А.), з оздоровчої атлетичної гімнастики та настільного тенісу (Павлішин В.В.) та міні-футболу (С.Г. Кудря), з шахів (І.В.Тетянченко).

І нині в коледжі пишаються неперевершеними здобутками колишніх студентів – майстра спорту міжнародного класу А.Новікова, срібного призера Олімпійських ігор (дзюдо), Ю.Пагі, М.Ачкасова, В. Безлепкіна (легка атлетика); майстрів спорту В.Чирви, В. Волошина, О.Ігнаткіна, В.Верьовкіної (лижні гонки) М.Воробйова (плавання), В.Червенко (гімнастика), В.Прасола ( баскетбол) та багатьох ін. Високої честі – нести Олімпійський вогонь на етапах естафети Харківщиною були удостоєні в 1980 р. представники технікуму С.Шевцов та А. Созінова.

Враховуючи темпи розвитку оздоровчих напрямків та накопичений досвід, комісія здійснює підготовку за доступними напрямами: легка атлетика, гімнастика, ігрові види спорту: баскетбол, волейбол, настільний теніс, шахи та шашки, оздоровчі види жіночої гімнастики. І своїми результатами наші випускники підтверджують це на спортмайданчиках у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації, куди приходять продовжувати навчання після коледжу.

Практичні заняття під час весняно-осіннього періоду проводяться на стадіоні «Старт» та в спортзалах ХДАК.

Спортивно-оздоровчий напрям втілюється і в спортивних змаганнях. Так поряд з ігровими та прикладними видами спорту до щорічної програми спартакіади ХДАК введено змагання з туризму. Під наглядом досвідчених наставників В.В. Павлішина, І.В. Тетянченко, Т.А.Васильонок студенти оволодівають тонкощами поводження на природі, випробовують себе на подолання труднощів, пов’язаних з походами за різних погодних умов.

Календар спортивних подій насичений спортивно-оздоровчими заходами як для студентів, так і для викладачів. Це і змагання з волейболу, баскетболу, атлетичної гімнастики, силової підготовки, конкурси «Нумо, хлопці», «Веселі старти» та ін.

В комісії з вдячністю згадують роботу керівника фізвиховання Чернухи Анатолія Дмитровича, який якісно здійснював фізкультурно-спортивну роботу у коледжі (1985р.-2018р.), був почесним суддею Федерації волейболу України, суддею національної категорії, першим віце-президентом Федерації волейболу Харківської області й почесним ветераном цього виду спорту, членом виконкому ветеранів спорту України, викладачем вищої категорії.