Захист комплексного дипломного проекту студенткою ХДАК

Українська спільнота разом зі світовою громадськістю урочисто відзначила 203-ті роковини від дня народження Великого сина народу, почесне ім’я якого ні в кого не викликає сумніву, – Кобзаря.

З нагоди чергової річниці в коледжі відбулися урочистості, вшанування пам’яті Тараса Григоровича під гаслом ”Наш улюблений Шевченко“. 9 березня група студентів взяла участь у міських заходах та святковому концерті, що пройшов у Палаці культури Основянського району м. Харкова і був організований силами аматорів сцени ВНЗ.

10 березня поціновувачі творчості Кобзаря, студенти-першокурсники, викладачі зібралися в актовому залі коледжу. З вітальним словом і спогадами про власне відкриття постаті Т.Г. Шевченка до присутніх звернувся директор коледжу В.П. Сударь. Він нагадав про актуальність заповітів та спадщини Кобзаря і в наші дні. Студенти теж підтверджували це, виступаючи на сцені й декламуючи напам’ять твори Тараса Григоровича.

Через озвучені вірші й уривки з поем Т.Г. Шевченка у виконанні Н. Мірошниченко (гр.П-11), Д.Голубоцького та І. Пліска (гр. Те-12), О.Гузенко, К. Філатової (гр.Б-11), Р.Шахрая (гр. Т-15) присутні змогли наочно переконатися у глибині й щирості творів Кобзаря. Вони переходять з десятиліття в десятиліття й не втрачають своєї актуальності, тому що піднімають важливі для українців питання: хто й для чого на цьому світі, як треба шанувати своїх батьків і захищати рідну землю, чому слід навчатися, а чого не цуратися… Схвильовані слова студентів, коментовані викладачем ЦК «Мови та літератури» і ведучою вечора Р.А. Бажиновою, не залишили в залі нікого байдужим. Кожен декламатор прагнув висловити й власну думку з приводу того, як сприймає спадщину Кобзаря і яке значення вона має в його житті. І ці слова сприймалися присутніми з розумінням.

Емоційно прозвучали пісні на слова Т.Г. Шевченка «Грай, бандуристе» (у виконанні студентки гр. П-11 А. Кіциєвої) і «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні визнаного в коледжі вокаліста, викладача О.М. Сініцького.